«Останній дзвоник»

Зарахування учнів до 1 класу

Історія школи

На правому березі річки Лозової лежали в минулому невеликі        села Красногорівка та Софіївка. Господарями земельних угідь були  поміщики Карпов і Камінський. На околиці села Красногорівки в 1902  році на кошти земства була відкрита церковно-приходська школа. В  будівлі було дві класні кімнати, навчалося не більше  35 учнів. Освіта  складалася з 3-х років, але її могли одержати тільки  діти заможних    батьків. Це була єдина школа на  Софіївку, Красногорівку і заводське селище. Для того щоб закінчити чотири класи потрібно було їхати вчитися в міську школу. В 1918 році в будинку колишнього поміщика Камінського був відкритий дитячий будинок.
    У 1925 році в селищі Красногорівського заводу відкрилася початкова школа на 120 учнів, у 1929 році вона була перетворена у фабрично - заводську семирічку. У цьому ж році з відкриттям п'ятого класу почалося зростання школи. Двоповерхова будівля школи було побудовано в 1936 році.У 1931 - 1932 н. р. в школі навчалося 220 учнів. У 1932 році перші 30 юнаків і дівчат закінчили семирічку. Директором школи була  Парамонова Марія Михайлівна. Багато учні добре володіли тільки українською мовою, тому школа була комбінованою, з російською і українською мовою навчання.
    22 червня 1941 року. Ця дата стала рисою, яка розділила життя надвоє: до війни і під час війни. Хлопці і дівчата разом зі своїми вчителями прямо зі шкільної лави йшли на фронт.
   Після війни справжнього будівлі школи № 2 не було. Стояли тільки обвуглені чорні купи руїн. Тому школа № 2 зайняла половину будівлі школи № 1, заняття проводилися в дві зміни.  У 1954 році старе приміщення школи було відновлено.

Видатних випускників чимало. Це лікарі, інженери, вчителі, майстри своєї справи.
Серед випускників школи славна когорта медичних працівників: професор Романв Всеволод Миколайович, професор Москаленко Валентин Захарович, доцент Донецького медичного інституту Баклан Наталія Іванівна,Канзюба Анатолій Іванович, Малєєв Олег Володимирович, завідувач відділенням нейрохірургії Мироненко В'ячеслав Іванович, Малєєва Ірина Володимирівна,Долженков Олександр Михайлович, Кобышева Алла Миколаївна, Лісовий Ігор Іванович, Мохненко Олена Олександрівна, Чупрун Микола Дмитрович, Тупчій Пекла Георгіївна.
Прославили рідну школу на ниві освіти Толкачова Зінаїда Іллівна, викладач Слов'янського педінституту Шевченко Ірина Валеріївна, викладач Харківського залізничного інституту Філатова Лідія Андріївна, Вітко Галина Миколаївна, Лубинс Людмила Костянтинівна, Калінчук Євгенія Володимирівна, Бугайов Микола Федорович, Маврова Лариса Григорівна, Голуфтова Олена Василівна, Заєць - Маврова Лідія Іванівна.
Гідно продовжують сіяти розумне, добре, вічне в стінах рідної школи її випускники різних років: Кононова Лідія Василівна, Волоский Сергій Сергійович, Лифенко Людмила Василівна, Олексієнко Тетяна Миколаївна, Лаврентьєва Лариса Олександрівна, Лашина Віля Василівна, Михацька Олена Юріївна, Сергієнко Світлана Сабірівна, Радіонова Вікторія Вікторівна.
Благородна професія - захищати Батьківщину. Її обрали: Величко Володимир Олександрович, Голик Олександр Іванович.
Серед випусників школи: радіокоментатор державного радіо Петкова М. Н., редактор міжнародного відділу каналу ICTV Малий М. В., торговий представник Росії в країнах Бельгії і Люксембургу Кузнєцов С. В., кандидати сільськогосподарських наук Правілов Н.В. і Дбайливого П. П., директор Забайкальської гірської компанії Мерзлікін Н.В.

«  Листопад 2019  »