logo logo 2 Головна Реєстрація Вхід

Патріотичне виховання(відео)

Меню сайту

Поради батькам

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ
1. Не залишати дітей без нагляду.
2. Перевірити обладнання дитячого майданчика, щоб запевнитися у відсутності чинників, що можуть спричинити травмування.
3. Оглянути територію навколо будинку і перевірити наявність відкритих підвалів, каналізаційний люків, ям, електрощитів, недобудованих об'єктів, стоянок автотранспорту тощо.
[center]ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИБЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ
1. Виконувати правила дорожнього руху.
2. Проаналізувати місце проживання на предмет оцінки інтенсивності дорожнього руху.
3. Дозволяти старшим дітям самостійно переходити дорогу лише за повної відсутності руху.

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИБЕЗПЕКА В ЛІСІ, БІЛЯ ВОДОЙМИ
1. Під час перебування на вулиці в літній день захищати голову дитини панамою.
2. Регулювати перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри.
3. Дозувати перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.
4. Не залишати дитину без нагляду біля водойми.
5. Не дозволяти купатись та стрибати у воду в неперевірених місцях.
6. Для купання обирати незасмічені з твердим дном, без водоростей та мулу місця.
7. Забороняти користуватись човном, плотом без супроводу дорослих.
8. Не дозволяти запливати на глибину, використовуючи гумовий матрац чи іграшку.
9. Не допускати пустощів на воді (лякати, утримувати одне одного під водою).
10. Забороняти ходити до лісу буз супроводу дорослих.
11. Під час перебування у лісі разом із дітьми не збирати та не вживайте незнайомих грибів, ягід, рослин.
12. Не розводити у лісі багаття під час посухи; в разі необхідності, розмістити його на відкритому місці. Після використання ретельно загасити його та засипати землею.
13. Для походу до лісу одяг дитини добирати таким чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок.

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИБЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ ВДОМА
Щоб запобігти нещасним випадкам із дитиною, необхідно створити вдома відповідні умови для безпеки малюка. Суттєву небезпеку для дитини представляє електричний струм. Поговоріть з малюком про те, що електрострум може бути «другом» і «ворогом» одночасно. Поясніть дитині, що не можна торкатися (особливо мокрими руками) електроприладів, розеток та електродротів, що небезпечно брати дріт, який висить, стояти під деревом під час грози тощо.
У приміщеннях, де живуть діти, має бути обов'язково справною та усуненою від можливості контакту з нею дитини електропроводка. Меблі по можливості повинні бути без гострих країв. Двері на балкон за відсутності дорослих в кімнаті мають бути зачиненими. Крани газових пальників у кухні також повинні бути закритими. Краще, якщо вони будуть взагалі поза досяжністю дітьми. Усі гострі, ріжучі та колючі предмети (голки, шила, ножі, леза тощо) мають знаходитися в закритих шухлядах під замком.
Діти не повинні також мати доступ до домашньої аптечки. Пам'ятайте, що пігулки малюкам часто уявляються цукерками. Не слід також давати дитині ліки з пляшечки без етикетки. Усі рідини, якими ви користуєтеся для господарчих потреб, мають бути в недоступних місцях.
Дитина 3-4 років обов'язково має бути навчена виконанню елементарних правил безпеки в довкіллі: не кидатися камінням і твердими сніжками; не дражнити тварин; не гратися з вогнем, не торкатися дротів, що лежать на землі; не чіпати газових кранів; під час переходу вулиці дивитися спочатку ліворуч, а потім праворуч, ходити тільки по тротуарах; не висовувати руки та голову і не нахилятися із вікон автобусів, тролейбусів, трамваїв та поїздів; не входити та не застрибувати в транспорт, який вже рушив з місця; швидко переодягтися та змінити взуття, якщо воно промокло. Розкажіть дитині про небезпеку вогню та про те, що в жодному разі не можна гратися сірниками і запальничками, а якщо виникла пожежа, треба одразу кликати на допомогу.
Часом небезпека може підстерігати дитину, здавалося б, із зовсім несподіваного боку. Наприклад, небезпечними для здоров'я і життя малят можуть бути звичайні іграшки. Так, деякі з них (особливо це стосується так званих імпортних іграшок, які не пройшли сертифікат якості в Україні) фарбують шкідливими фарбниками. У молодшому дошкільному віці діти ще іноді тянуть іграшки до рота, і це призводить до тяжких отруєнь. У цьому аспекті доречно згадати про повітряні надувні кульки. Маски, виготовлені таким самим чином, викликають у дітей подразнення дихальних шляхів та екзему шкіряного покрову.
Пухнасті м'які іграшки, як правило, виготовляються із синтетичних матеріалів, що протипоказані гігієнічними службами. Вкрай небезпечні й іграшки, що стріляють пістонами. Дитячі іграшки не повинні містити шкідливих для організму малюка речовин: важких металів, лаку, свинцю, хрому та ін. Небезпечні для малюків предмети, які легко ламаються і мають гострі краї або надмірно важкі. Поясніть дитині, що олівці і стержні кулькових ручок не можна гризти. Порада: купуючи іграшки, вимагайте сертифікат якості, який обов'язково повинен бути у продавця. Цей документ гарантує гігієнічність і безпеку.
Перебуваючи поза домом, вивчайте місцевість, куди прийдете з малюком погуляти. Відпочиваючи біля відкритого водоймища, не залишайте дітей поза увагою. Послідовно та поступово знайомте дітей з правилами дорожнього руху, привчайте переходити вулицю тільки на зелене світло.
Якщо ви вирішили завести собаку, оберіть породу, що любить дітей. Статистика останніх років жахлива: величезна кількість дітей, травмованих домашніми собаками, залиіпаються інвалідами на все життя. Найбільш небезпечними для малюків є вівчарки, російські борзі, лайки, доги тощо.
Привчайте дитину піклуватися про себе. З 3—4 років малюка слід знайомити з елементарними відомостями з анатомії та фізіологи людини: як б'ється сердечко та як його охороняти, чи багато в легенях повітря і яке повітря корисне, як важливо мати красиву осанку. Розкажіть дитині про користь свіжого повітря, шкідливість пилу, формуйте потребу жити у чистому помешканні.
Покажіть малюку отруйні рослини, гриби, кущі та поясніть, чому не можна тягти до рота (куштувати) невідомі ягоди, листочки, травинки. Корисно дитині дізнатися також про шкідливих та небезпечних для здоров'я комах: кімнатну муху, лісового кліща, блоху, вошу тощо.
У разі, якщо нещасний випадок з дитиною все ж трапився, батьки мають не впадати в паніку і, по можливості, швидко намітити план своїх дій. Найчастіше у дітей дошкільнят бувають порізи і подряпини. Якщо при цьому немає кровотечі, рана не забруднена, найкращий засіб - промивання чистою (краще кип'яченою) водою, а потім перекисом водню. При глибоких порізах та забрудненнях рани слід звернутися до лікаря. Під час кровотечі потрібно її зупинити шляхом підняття пошкодженої кінцівки та накладання пов'язки із стерильного бинта. При носовій кровотечі дитину слід посадити так, щоб голова була трохи нахилена назад, розстібнути комірець та накласти холодний компрес на перенісся або на потилицю, при цьому шмаркатися чи затискати хусточкою ніс не дозволяється. Пам'ятайте, що першу допомогу малюкові потрібно надавати при кожній подряпині чи порізі.
З побутових травм у малят найбільш трагічними бувають опіки, викликані гарячими рідинами або вогнем газового паяльника. Тому каструлі з гарячими стравами не можна ставити на край плити, а дитину слід навчити не підходити до плити і не гратися з сірниками, які, до речі, мають знаходитися в недоступшому для малят місці. Під час невеликого термічного опіку потрібно накласти стерильну пов'язку на обпечену ділянку шкіри. При опіку великої ділянки шкіри дитині потрібно дати випити гарячого чаю, а потім доставити в лікувальний заклад. Хімічні опіки можуть бути викликані потраплянням до ротової порожнини каустичної соди, оцтової кислоти тощо. У такому випадку рот і шлунок необхідно промити теплою водою і терміново доставити дитину до лікарні.
Іноді діти отруюються якимись ліками або хімічними речовинами. Після виклику швидкої допомоги слід не перешкоджати блювоті або навіть спровокувати її, потім дати дитині випити води для повторної блювоти, на живіт та на ноги покласти теплий компрес. При всіх інших видах нещасних випадків терміново доставити дитину до лікувального закладу або викликати швидку допомогу.
Пам'ятайте, Вам, найближчим малюкові людям, потрібно виховувати в дитині любов та повагу до себе та інших людей, вчити її піклуватись про себе та оточуючих, щоб попередити небезпеки травм, хвороб та різноманітних нещасних випадків!
ЛІТО - ПОРА ВІДПУСТОК
Пам’ятка щодо забезпечення особистої безпеки дітей влітку
1. Під час перебування на вулиці в літній день захищайте голову дитини панамою.
2. Регулюйте перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри.
3 Дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.
4. Не залишайте дитину без нагляду біля водойми.
5. Не дозволяйте купатися та стрибати у воду в неперевірених місцях.
6. Для купання обирайте незасмічені з твердим дном, без водоростей та мулу місця.
7. Забороняйте користуватися човном, плотом без супроводу дорослих.
8. Не дозволяйте запливати на глибину, використовуючи гумовий матрац чи іграшку.
9. Не допускайте пустощів на воді (не можна зненацька лякати, утримувати одне одного під водою, жартома кликати на допомогу.
10. Забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослих.
11. Під час перебування у лісі разом із дітьми не збирайте та не вживайте незнайомих грибів , ягід, рослин.
12. Не розводьте у лісі багаття під час посухи; за необхідності в цьому, розмістіть вогнище на відкритому місці.
13. Обстежте місце установлення намету в лісі з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами тощо.
14. Для походу до лісу одяг дитини добирайте таким чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та інших несподіванок.
15. Не засмічуйте навколишнє середовище та не залишайте після себе жодних слідів свого перебування.

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ
НАГАДАЙТЕ ДІТЯМ ПРО ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКУ!
З початком літа у ваших дітей з’явилося більше вільного часу на прогулянки та ігри на вулиці. Разом з тим збільшилася і кількість небезпек, що чатують на малечу. Це автомобільні шляхи з несумлінними водіями, і непристосовані до купання водоймища і, звичайно, електричне обладнання, яке викликає чималий інтерес у підростаючого покоління.
Для запобігання ураження електричним струмом та попередження нещасних випадків звертаємося до батьків з проханням.
Не залишайте дітей без нагляду. Інформуйте їх про правила поводження з електричними приладами та правила поведінки поблизу енергообладнання. Постійно нагадуйте дітям, як себе поводити в критичній ситуації, коли в біду потрапляють вони або хтось з їхніх друзів.
Зокрема зверніть їх увагу на те, що:
- Перш ніж увімкнути побутовий прилад у штепсельну розетку, необхідно оглянути, чи не пошкоджена вилка та перевірити неушкодженість ізоляції електричного проводу.
- Для того, щоб вимкнути побутовий прилад зі штепсельної розетки, потрібно триматись за вилку, а не за шнур.
- Не вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети.
- Не ремонтувати пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, які знаходяться під напругою.
- Не проводити заміну перегорілих або пошкоджених електричних лампочок, які ввімкнуті в освітлювальну мережу.
- Не вбивати цвяхи в стіни у місцях можливого знаходження електропроводки.
- Не підніматись по опорах ліній електропередач до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи.
- Не проводити ігри поблизу ліній електропередач.
- У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередач, ні в якому разі не наближатись до нього і негайно повідомити про це дорослих.
- Не влізати на територію загороджених трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Ваша уважність та серйозне ставлення до електробезпеки є запорукою життя та здоров’я ваших діток! Ваше нагадування може врятувати дітей від ураження електричним струмом і зберегти їхнє життя.

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИОБЕРЕЖНО - ПОЖЕЖА!
–при евакуації уникати користування ліфтом, бо є ризик відключення ліфта від електроструму;
–при евакуації заручитися чиєюсь підтримкою, хто вам допоможе, якщо ви знепритомнієте від диму,підстрахує;
- зателефонувати до служби порятунку за номером 101;
– вимкнути електропроводку, щоб уникнути ураження електрострумом;
При виникненні пожежі не втрачайте здорового глузду, негайно орієнтуйтесь у ситуації та приймайте рішучі дії щодо запобігання тяжким наслідкам!
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖІ ВІД ПУСТОЩІВ ТА НЕОБЕРЕЖНОГО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ
Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:
– зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;
– не дозволяти дітям розводити багаття;
– не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;
– не дозволяти користуватися газовими приладами;
– не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;
– не залишати малолітніх дітей без нагляду;
– не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;
– не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;
– не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);
– не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);
– не сушити речі над газовою плитою;
– не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;
– не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;
– не палити в ліжку.
Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем! роз'яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей! Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог. Пам'ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ НЕГАЙНО ВИКЛИКАЙТЕ ПОЖЕЖНУ ОХОРОНУ ЗА ТЕЛЕФОНОМ «101»
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.
Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:
– не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
– вчити дитину користуватися дверним вічком;
– не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
– вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;
– забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
– забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
– не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
– запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;
– не дозволяти дражнити тварин;
– не дозволам вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
– не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
– не дозволяти визирати у відчинене вікно;
– вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
– вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.
Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров'я!

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИШАНОВНІ ДІТИ! ЦЯ ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ ДЛЯ ВАС!
Шановні батьки! Прочитайте, будь ласка, її своїм дітям!
1. Знати й виконувати правила дорожнього руху треба завжди.
2. Треба пам'ятати, що тротуар — не місце для ігор.
3. У громадському транспорті всі мають дотримуватися належних правил поведінки.
4. На зупинці не слід стояти близько до проїжджої частини дороги.
5. Треба бути уважним та обережним поблизу водоймищ.
6. Пам'ятайте, сірники — не іграшка.
7. Не підходьте близько до ліній електропередач.
8. Не грайте на будівельних майданчиках.
9. Не відчиняйте дверей квартири або будинку незнайомим людям.
10. Не грайте з бродячими собаками та кішками.
11. Мийте руки після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.
12. Завжди мийте руки перед їжою.
13. Дотримуйтесь правил поведінки в громадських місцях.
14. Пам'ятайте, тонкий лід — небезпечний лід.

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ
Пам`ятка батькам з попередження всіх видів дитячого травматизму
ЖИТТЯ ДИТИНИ – ЦЕ НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ!
Звертаємося до вас: не залишайте дітей без нагляду дорослих, роз’яснюйте їм:
Правила дорожнього руху;
Правила пожежної безпеки;
Правила поводження з електроприладами;
Правила користування ліфтами;
Правила користування газовим приладдям;
Правила поводження з незнайомими та вибухово-небезпечними речовинами;
Правила поводження біля водоймищ;
Правила особистої безпеки та поводження з незнайомими людьми;
Правила санітарії та особистої гігієни;
Правила профілактики отруєнь (особливо грибами та несвіжими продуктами харчування);
Правила поведінки у лісі;
Правила безпечної поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.
Пам’ятайте: виховання дітей у сім’ї залежить перш за все від загальної культури батьків! Лише ваша постійна увага й турбота допоможуть дитині уникнути небезпечної ситуації!

ПОРАДИ БАТЬКАМ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ
Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку
Життя в умовах великого міста потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку зовнішнього світу.
Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та виконувати наступні правила:
1. Не залишати дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час.
2. Навчати дітей користуватися дверним вічком.
3. Не дозволяти дітям самостійно відчиняти вікна, кватирки.
4. Не дозволяти відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму.
5. Не дозволяти дітям розмовляти з незнайомими людьми на вулиці.
6. Вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104.
7. Забороняти дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними.
8. Забороняти грати ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами.
9. Забороняти користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також заходити в ліфт з незнайомими людьми.
10. Вчити звертатися за допомогою до людей, які працюють у правоохоронних органах.
11. Не дозволяти дражнити тварин. Попереджувати зародження у дитини жорстокого відношення до «друзів наших менших».

«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Національна дитяча "гаряча лінія" протидії булінгу працює за безкоштовним номером
0 800 500 225
(зі стаціонарного телефону)
116 111
( з мобільних).
Контактна інформація
з питань видалення персональних 
даних дитини з сайту: 
 krasnogorivkazow2@gmail.com


Copyright MyCorp © 2021
Сайт створено у системі uCoz