«Останній дзвоник»

Зарахування учнів до 1 класу

Сторінка психолога

Абетка «Жити без насильства»

• Я знаю свої права і вмію ними користуватися;
  • Я нікому не дозволю принижувати й ображати себе;
  • Якщо зі мною трапиться щось недобре, я негайно розкажу людям, яким довіряю;
  • Я знаю напам'ять усі адреси, номери телефонів та імена людей, яким довіряю;
  • Я знаю, що стійка позиція, переконання, наявність достовірної інформації допоможуть  впевнено поводити себе в різних життєвих ситуаціях;
  • Я знаю,що мені гарантовано право на захист своїх прав. Я маю право не лише на захист з боку батьків, але й можу звернутися до будь – яких державних органів, органів місцевого самоврядування, навіть до суду для захисту свої прав.

Корисна інформація:

Міжнародний жіночий правозахисний центр «ЛаСтрада Україна». Національна гаряча лінія з питань запобігання насильству – 8 8005003350

Національна дитяча “Гаряча лінія” - 116111

Ти можеш звернутися безпосередньо до директора школи, класного керівника або практичного психолога!

1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими   батьками, не є нормою життя. Насилля — неприпустима річ у стосунках людей.
  2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
  3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо коли він — з небезпечними предметами в руках; ваше завдання — якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі — на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
  4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
  5. Поділіться  своїми  проблемами  з  учителем,  класним  керівником,  соціальним педагогом; зверніться до міліції.
  6. Не вірте у погрози з боку кривдників.
  7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
  8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова — це насильство.
  9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини — це карається законом.
  10. Навчіться розрізняти поняття«Добро»і «Зло». Все, що принижує людську гідність — є зло, все, що звеличує гідність людини — Добро.

Заява –повідомлення про факти вчинення насильства над дитиною: Заява –повідомлення про факти насильства

Короткометражка про насильство в сім'ї “КОЛО НАСИЛЬСТВА”:

«  Серпень 2019  »