Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Управління

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ УПРАВЛІННЯ

Статут школи

Адміністрація школи приймає управлінські рішення, які визначають подальший хід навчально-виховного процесу, впливають на результати діяльності закладу та її імідж. Одним з найпоширеніших управлінських рішень є рішення педагогічної ради, яке обговорюється та приймається педагогічною радою (обов’язково визначаються терміни й виконавці, розробляється система заходів; повідомлення про хід виконання їх рішень заслуховується на наступній педраді).

У школі діє організаційно-функціональна модель управління, яка включає:

-      стратегічний рівень (директор, рада навчального закладу, батьківський комітет);

-      тактичний (заступники директора, педагогічна рада);

-      технологічний (керівники методичних об'єднань, творчих груп);

-      оперативний (адміністрація);

-      самоврядування (рада лідерів, активи класів).

Адміністрація навчального закладу велику увагу приділяє створенню сприятливого соціально-педагогічного клімату у колективі.

Повноваження щодо прийняття управлінських рішень на рівні директора, заступників директора, вчителів регламентуються нормативно-правовою базою освіти. Статутом школи та наказом, який регламентує розподіл посадових обов’язків.

Ефективними формами управлінських рішень є:

-      рішення педагогічної ради;

-      видання наказів по школі;

-      видання розпоряджень по школі;

-      планування роботи школи на рік;

-      планування внутрішкільного контролю на півріччя та рік.

Таким чином, принцип відкритості орієнтує на використання громадського управління, що надає можливість удосконалювати управлінську систему, робить її прозорою, відкритою для всіх учасників навчально-виховного процесу.

«  Лютий 2019  »